KONST / Litografier / Färglitografi 10851040
*
nr 1085 1040
Gunnar Erkner
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Gunnar Erkner (f. 1929), Kornhamnstorg, 1977, 235/310, motivet: 38x55
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 20:07:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 04:06:05
1
300 kr
23/1 09:04:50
2
350 kr
23/1 12:56:00
3
Vinnande bud
23/1 12:56:31
3
justering av budtak
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gamla stan grafik gunnar erkner kornhamnstorg litografi litografier litografiskt blad stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08
*
Gunnar Erkner
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1040
Gunnar Erkner
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Gunnar Erkner (f. 1929), Kornhamnstorg, 1977, 235/310, motivet: 38x55
Gunnar Erkner, svensk bildkonstnär född 1929.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/1 04:06:05 | 1 | 300 kr |
23/1 09:04:50 | 2 | 350 kr |
23/1 12:56:00 | 3 | Vinnande bud |
23/1 12:56:31 | 3 | justering av budtak |
- Tema
23 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gamla stan grafik gunnar erkner kornhamnstorg litografi litografier litografiskt blad stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08